הטיולוג למטייל העצמאי

מי שמטייל לבד, מטייל יותר

אז איך זה מרגיש לטייל בזמן הקורונה?

לפני שבוע חזרתי משבועיים מדהימים של טיול תרמילאי באלבניה וקוסובו.

ניצלתי את העובדה שאלבניה מכניסה תיריים ללא בדיקה או בידוד ואין כ"כ הגבלות, ואת זה שאני מחלים קורונה אז יכול לחזור ממדינה אדומה ללא צורך בידוד (נכון לנובמבר 2020).

אז לא הכל מושלם…

הגסטהאוסים די ריקים וחלק סגורים לפעמים בלי להודיע או לעדכן.
הזמנתי (או לפחות חשבתי שהזמנתי) לילה בגסטהאוס בשקודר בצפון אלבניה ולוגיסטיקה לטרק בהרים של צפון אלבניה וכשניסיתי לתפוס אותם באימייל לוודא הזמנה הם לא ענו ואכן כשהגעתי מסתבר שהם סגורים כמה חודשים ופשוט לא סגרו את האתר.
הגעתי למקום וסגרתי הכל עם גסטהאוס אחר. גם פה בפריזרן שני הגסטהאוסים שהיו רשומים אצלי כמומלצים בפועל היו סגורים אז באתי לאחד אחר, ולגסטהאוס שאני בונה עליו בפרישטינה למחרת שלחתי הודעה לוודא שהוא פתוח.

ההנחיות משתנות כל הזמן ומעבר בין מדינות הוא לא פשוט

אתמול בגבול בין אלבניה לקוסובו השוטר הקוסוברי אחרי שראה את הדרכון הישראלי שלי שאל רק אותי מבין שאר הנוסעים באוטובוס אם יש לי בדיקת קורונה בתוקף (כאשר קוסובו לא אמורה לדרוש בדיקה בכניסה).כשאמרתי לו שאין לי כי לא ידעתי שצריך ואחרי 20 דקות של דפיקות לב ומבטים עייפים של שאר הנוסעים באוטובוס הוא נתן לי להיכנס למדינה. כרגע אני מחזיק אצבעות שעוד כמה ימים אוכל לחזור לאלבניה בלי הפתעות מיוחדות (הטיסה שלי חזור מטירנה ואני מתכנן להמשיך לדרום המדינה).

אבל יש גם יתרונות…

הטבע מהמם, הערים האתרים והמוזיאונים כולם לרשותך בלי עומס של אנשים ותורים אינסופיים.
המחירים של הלינה זולים, הלילה למשל יש לי חדר דורם שכולו לרשותי אלא אם מישהו יפתיע ויגיע ושילמתי עליו רק 10€.
המטיילים שאתה פוגש בדרך בתקופה הזאת הם אנשים סופר מגניבים, שלא מפחדים להעז ולצאת מחוץ לקופסה

אז איך עושים את זה?

  • מפסיקים לפחד ולהקשיב להפחדות בתקשורת הממוסדת. הסיכון בחו"ל זהה לסיכון בארץ כל עוד מקפידים על הנחיות בסיסיות (אם לא נוסעים למוקד תחלואה מובהק) ואין סיכון מיוחד בטיסה עצמה.
  • מסתגלים למצב החדש שבו הכל יכול להשתנות בכל רגע ולכן מזמינים מעכשיו לעכשיו.
  • בתקופה הזו שווה לשקול טיול ארוך של שבועיים שלושה למדינות "אדומות" ואז בידוד בחזור. מקווה שהממשלה תקצר את משך הבידוד בכפוף לבדיקות קורונה.
  • אם אתם מחלימי קורונה, זכיתם! אתם פטורים מבידוד בחזרה ממדינה "אדומה" בהצגת אישור החלמה בנתב"ג (כל עוד לא יהיה שינוי בנוהל של משרד הבריאות).
  • מתעדכנים ב Tripsguard לגבי מדיניות הכניסה של כל מדינה ומדינה. להרבה מדינות ניתן להיכנס עם בדיקת קורונה בתוקף וקונקשן אפשר לעשות כמעט בכל מדינה גם בלי בדיקה.
  • מתעדכנים בבלוגים כמו זה לגבי מדינות שאינן דורשות בדיקה או בידוד בכניסה בכלל.
  • לא עושים יותר מידי מעברים בין מדינות כי גבולות יכולים להיפתח או להיסגר
  • לא מזמינים מלונות/גסטהאוסים מראש בלי לשלוח מייל/להתקשר לוודא שהמקום פתוח, והכי טוב להגיע למקום עם רשימה של מקומות מומלצים ולהזמין במקום – לא תהיה בעיה של תפוסה.
  • כמובן לדאוג לביטוח נסיעות שמכסה גם קורונה.

רוצים להתייעץ איתי לגבי אפשרויות טיול בתקופה הזו? מוזמנים לפנות בהודעה פרטית באינסטגרם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *