הטיולוג למטייל העצמאי

מי שמטייל לבד, מטייל יותר

כמה לקחים מהחוויה עם RyanAir

לפני כמה חודשים, חיפשנו אני ואשתי יעד לחופשה קצרה של סופ"ש ונתקלנו במחיר מאוד מפתה אצל ריאנאייר – 50 יורו לכיוון לפאפוס. כמובן שקפצנו על המציאה וסגרנו כרטיסים.

על פאפוס עצמה אפרט בפוסט נפרד, את הפוסט הזה אקדיש לחווית הטיסה שלנו עם ריאנאייר שהולכת להשתלט על נוף התעופה הישראלי לקראת החורף.


הושבה

הטיסה לפאפוס נמשכת רק 50 דקות, אז לקחנו החלטה מודעת לא להזמין מושבים בתשלום, במקרה הגרוע נשב בנפרד.
זה עבד לנו עם איזיג'ט לדוגמה, עשיתי צ'ק אין אונליין חודש מראש וקיבלנו מושבים צמודים גם בהלוך וגם בחזור.

ריאנאייר לעומת זאת ידועה כחברה מאוד קשוחה בתנאים שלה, הצ'ק אין אומנם נפתח 30 יום לפני אבל אם לא קנית מושב אתה יכול לעשות צ'ק אין רק 4 ימים לפני הטיסה שלך ואז הם מגרילים לך מושבים אקראיים ולא מבטיחים לכם שתשבו ביחד.

בטיסה הלוך זה עוד היה סביר וקיבלנו לשבת אחד אחרי השני, לעומת זאת בטיסה חזור קיבלנו מושבים רחוקים אחד מהשני – שורה 12 ושורה 19.

למזלינו הישראלים די זורמים על להחליף מקומות ובשתי הטיסות לבסוף ישבנו אחד ליד השני, קחו בחשבון שאם אתם טסים עם החברה בתוך אירופה, הטריק הזה לא בהכרח יעבוד לכם עם האירופאים.

לכן החלטנו עם עצמינו שאם נטוס איתם שוב בטיסה מעט ארוכה יותר, בהחלט נקנה מושבים. העלות היא 4 יורו לאדם.

עוד טעות שעשינו היא עם המטען, זוהי טעות בסיסית כשטסים עם לואו קוסט ויש לשים אליה לב!

מתוך מחשבה שאנחנו נוסעים רק ל3 ימים הזמנו רק מזוודה אחת במשקל 20 קילו לשנינו. בנוסף לקחנו מזוודה קטנה שעלתה איתנו למטוס.

קפריסין ידועה ביינות הטובים שלה ובשמן הזית המשובח, ואכן הבאנו מכל טוב לנו ולמשפחות שלנו…

יום לפני הטיסה, היה לנו חשד ש20 קילו לא יספיקו לנו, אך לא הייתי בטוח אם קניית עוד מזוודה ב15 יורו תתפוס במקרה הזה כי אנחנו עם מזוודה אחת ולא 2. החלטנו לא לרכוש.

כשהגענו לשדה נחרדנו לגלות שמשקל המזוודה היה 28 קילו, ונדרשנו לשלם 10 יורו על כל קילו עודף. לבסוף הצלחנו עם קצת העברה בין תיקים לצמצם את המשקל ל25 קילו, ונאלצתי לשלם 50 יורו על המשקל העודף, שזה המחיר שעלה לי כרטיס לאדם.

מסקנה: חשבו טוב טוב כמה מטען יספיק לכם לפני שאתם טסים עם לואו קוסט, ואם אתם ביעד וגיליתם המשקל המותר שרכשתם לא מספיק לכםף הוסיפו עוד דרך האפליקציה או האתר של החברה, בשדה זה יעלה לכם הרבה יותר.

טעות נוספת שהרבה אנשים עשו ושילמו עליה ביוקר היא לגבי כרטיסי העלייה למטוס.

המדיניות של ריאנאייר בנושא הזה היא קשוחה, ניתן להדפיס כרטיסי עלייה למטוס רק 4 ימים לפני הטיסה (לפני כל טיסה בנפרד שלא כנהוג ברוב חברות התעופה). הדפסת כרטיס בשדה עולה 15 יורו. שימו לב שלא בכל היעדים ניתן להשתמש בטלפון ככרטיס עליה למטוס. קחו את זה בחשבון ותבקשו מהקבלה במלון שלכם להדפיס את הכרטיסים במידה ואתם נוסעים לחו"ל ליותר מ4 ימים.

חווית טיסה כללית

חווית הטיסה באופן כללי הייתה די צפופה.. המטוס הלוך היה מאוד צפוף עם מרווח לרגליים מאוד נמוך ואני בתור בחור גבוה לא הייתי שורד טיסה של יותר משעתיים איתם. בחזור היה טיפ'לה יותר מרווח אבל לא בהרבה.

מכיוון שהטיסה הייתה מאוד קצרה לא הורגש שירות הדיילים, הם בהחלט עברו עם עגלה של אוכל ומוצרי דיוטי פרי.

לסיכום ריאנאייר מציעים אחלה מחירים לטיסות לאירופה, אם מודעים ופועלים לפי הכללים המאוד נוקשים שלהם ומוכנים לקצת צפיפות אפשר בהחלט לטוס בזול. אני ממליץ עליהם לטיסות של עד שעתיים גג 3 לא יותר.

4 Replies to “כמה לקחים מהחוויה עם RyanAir”

  • שלום. כתבה נהגרת עם המון אינפורמציה חשובה.
    איך הכי נכון להגיע מהשדה לעיר? הזמנתי מלון ליד ה"קניון" בפאפוס. ריינאיר מציעה אוטובוס מהשדה לעיר ב-20€ בערך לאדם. תודה. חגית.

  • שלום. כתבה נהגרת עם המון אינפורמציה חשובה.
    איך הכי נכון להגיע מהשדה לעיר? הזמנתי מלון ליד ה"קניון" בפאפוס. ריינאיר מציעה אוטובוס מהשדה לעיר ב-20€ בערך לאדם. תודה. חגית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *